جدیدترین نسخه اندرویدی و اخطار به کاربران

در پی انتشار غیر رسمی کد دستکاری شده برنامه eSpeak اندروید توسط برخی افراد سودجو، ما گزارشات متعددی را از کاربران مبنی بر اشکالات این نسخه دریافت کرده ایم.
از این رو گروه eSpeak فارسی بر آن گشت تا علاوه بر ارائه پاره ای توضیحات، نسخه اصلی 1.48.11 را در اختیار کاربران گرامی قرار دهد.
قابل توجه کلیه عزیزان: کد برنامه نویسی اپلیکیشنهای متنباز در دسترس عموم میباشد و هر کسی میتواند این کدها را دستکاری و به فایلهای اجرایی تبدیل نماید.
اما بجز اپلیکیشنهایی که بطور رسمی در گوگل play منتشر میشوند، نسخه هایی که توسط سایرین انتشار مییابد و کد آنها مورد دستکاری قرار گرفته است، نه تنها میتواند دارای کدهای مخرب متعددی که امنیت اطلاعات شخصیتان را به مخاطره می اندازد باشد. بلکه بدلیل عدم اِشراف افراد مذکور به کدهای برنامه. میتواند اشکالاتی را در روند اجرای صحیح برنامه به وجود آورد.
گروه برنامه نویسی eSpeak هیچ مسئولیتی در قبال نسخه های دستکاری شده و صدمات احتمالی آنها و سرقت اطلاعات شخصی شما ندارد.
نسخه ای که توسط برنامه نویسان eSpeak فارسی در اختیار شما قرار میگیرد عیناً همان است که در googleplay منتشر شده است و صحت آن تأیید گشته است.
اصالت این اپلیکیشن با بررسی مواردی چون check som, package name و signature قابل تصدیق میباشد.
چرا نسخه های eSpeak با تأخیر در سایت eSpeak فارسی قرار میگیرد؟
از آنجایی که نرم افزارهای متن باز توسط شرکتهای تجاری عظیم ارائه نمیشود، انتشار هر نسخه از آنها نیاز به تست بر روی دهها مدل و برند گوشیهای موبایل و کشف خطاهای احتمالی میباشد. رفع این اشکالات نیاز به بررسی کدهای محلی هر زبان توسط طراحان و مکاتبه با مدیران پروژه بین المللی دارد و بعد از انجام تمامی این کارها همه این مراحل باید برای نسخه اصلاح شده نیز انجام گردد.
پس از این فرایند است که نسخه ای پایدار با درصد اطمینان بالا ارائه میگردد.
انتشار نسخه های دستکاری شده از کدهای ناپایدار توسط افرادی که در جریان جزئیات این پروسه نیستند تنها باعث آزردگی کاربران و زحمت مضاعف گروه برنامه نویسی میشود.
توضیح آنکه نسخۀ حاضر همچنان در مرحله تست بود و در حال بررسی و مکاتبه پیرامون برخی از نقایس بودیم. ولی با این عمل ما خود را در مقابل یک عمل انجام شده دیدیم و برای اینکه کاربران خود را از پاره ای مشکلات حولناک محفوظ داریم نسخه اصلی و بدون دستکاری را به حضورتان تقدیم نمودیم.
جهت دریافت به بخش مرکز دانلود مراجعه نمایید.
ای کاش دوستان ایرانی ما از این موازیکاریها و منفعتطلبیهای افسارگسیخته خود دست بردارند و بدانند که کار را باید به کاردان سپرد و در حوزه ای که تخصصی در آن ندارند نباید دخالت کنند.
گروه eSpeak فارسی به تمامی کاربران توصیه مینماید که نرم افزارهای eSpeak را صرفاً از این سایت و یا از سایت پروژه بین المللی eSpeak به نشانی: http://espeak.sf.net و یا از اندروید مارکت "googleplay" دریافت کنند.
با سپاس فراوان، احسان اسماعیلی و شادیار خدایاری، مدیران پروژه eSpeak فارسی.
(0) - (0)
Trackback URI: http://espeak.ir/index.php/trackback/16

XML دیدگاه ها: RSS | Atom

دیدگاه‌ها