افزونه ای‌اسپیک برای مرورگر گوگل کروم


لینکهای مرتبط

معرفی افزونه ایسپیک برای مرورگر chrome

مرورگر chrome یکی از مشهورترین و قدرتمندترین مرورگرهای اینترنتی است که توسط شرکت google و بشکل کدباز منتشر می گردد.
افزونه ایسپیک برای مرورگر chrome طراحی شده است تا کاربرانی که برروی ماشین خود صفحه خوان یا screan reeder ندارند و مایلند تا محتویات صفحات وب برایشان خوانده شود، به کمک این افزونه از این امکان برخوردار شوند. لازم به ذکر است که این افزونه علاوه بر زبان فارسی تمام زبانهای موجود در ایسپیک را پشتیبانی می کند، در نتیجه کاربران آن محدود به کاربران فارسی زبان نیست.

افزونه ایسپیک برای مرورگر chromeبصورتِ کدِ‌باز و رایگان، تحت شرایط ذکر شده در لایسنس بین‌المللی GPL GNU Licence v3.0 منتشر می شود. این لایسنس در سراسر دنیا از نرم‌افزار‌های کدِ‌باز که انتشار و استفاده از آنها کاملا رایگان است حمایت می‌کنند. دولت جمهوری اسلامی ایران نیز این مجوز را به رسمیت می شناسد. توجه داشته باشید تغییر در کد و انتشار نرم افزارهایی که تحت این مجوز منتشر می شوند تحت ضوابطی خاس است که در این مجوز بین المللی ذکر گردیده است و تخطی از مفاد آن پیگرد قانونی را برای نقض کنندگان در پی خواهد داشت. از این رو ترجمۀ فارسی غیر رسمی آن را در سایت خود قرار داده ایم، تا کاربران از محدودۀ حقوق خود مطلع باشند، و نقض کنندگان حقوق این پروژه ها آگاه شوند که قانون از پروژه های کدِ باز حمایت کرده و ما با هر گونه نقض این مجوز بشدت برخورد می کنیم. برای مطالعۀ ترجمه فارسی اینجا را کلیک کنید.

کد این افزونه در بخش افزونه های وب‌سایتِ http://www.google.com/chrome/ در دسترس است. زبان برنامه‌نویسی که در ساختِ این افزونه استفاده شده است JAVA می باشد. اولین نسخۀ این افزونه در سال ۲۰۱3 توسط امیرحسین نوابی از اعضای گروه برنامه نویسی ایسپیک فارسی تهیه شده است.

تمامِ حقوقِ قانونی این اثر از سال ۲۰۱۵ میلادی متعلق به امیرحسین نوابی و گروه برنامه نویسی ایسپیک فارسی می باشد.

ویژگی‌های این افزونه

 • تنظیمِ سرعت خواندن، زیر و بمی، و حجمِ صدا .

نیازمندیها

 • داشتن مرورگر chrome به شکل نصب شده یا نسخۀ قابل حمل بر روی ماشین مورد استفادۀ شما الزامی است.

دانلود و نصب افزونه:

 1. به بخش افزونه ها addons مرورگر chrome خود رفته و جدیدترین نسخه را جستجو و دانلود نمایید.


چه کاری برای کمک به پروژه افزونۀ eSpeak برای مرورگر chrome می توانم انجام بدهم؟

اگر علاقمند هستید تا در بهبود و گسترش برنامه خودتان پروژه افزونۀ eSpeak برای مرورگر chrome شرکت داشته باشید، می‌توانید از چند راه به کاربران این برنامه کمک کنید:

 • شما با استفاده و توصیه کردن اینگونه نرم افزارها به دوستانتان، و همچنین معرفی و حمایت معنوی از گروه برنامه نویسی ایسپیک فارسی می توانید به این هدف کمک کنید.
 • اگر شما به نقص خاصی در این برنامه برخورد کردید آن را با طراحان در میان بگذارید تا در نسخه های بعد برطرف گردد.
 • اگر شما به قاعده خاصی در ساختار زبان فارسی برخورد کرده‌اید که در نگارش ای‌اسپیک از دید سازنده دور مانده است، پس از مطالعه بخش معرفی الگوریتم‌های ای‌اسپیک فارسی آن را از طریق بخش «تماس با ما» با برنامه نویسان پروژه، در میان بگذارید.
 • شما می‌توانید هنگامی که به واژه‌ای برخورد می‌کنید که ای‌اسپیک فارسی آن را اشتباه می‌خواند به این وب‌سایت مراجعه کرده، آن واژه و تلفظ درست آن را اضافه کنید. تا در انتشار بعدی فایل‌های فارسی این واژه به دیکشنری آن اضافه گردد تا تمامی کاربران از تلفظ صحیح آن واژه بهرمند شوند.
 • حمایت مالی از پروژه های متنباز نیز در پیشرفت و توسعه آنها تأثیر بسزایی دارد، زیرا انجام پروژه های اینچنینی نیز همانند سایر پروژه ها، در پاره ای موارد نیازمند صرف حضینه است. پس خواهش مندیم لطف خود را از ما دریق نفرمایید و پروژۀ eSpeak فارسی را حمایت مالی کنید. برای انجام حمایت مالی به بخش حمایتهای مالی از سایت http://www.espeak.ir مراجعه فرمایید. ما برای حمایت و اعتماد شما نسبت به خودمان قائل به ارزش فراوان هستیم و علاوه بر تلاش در جهت پیشبرد اهداف تأیین شده، خود را موظف به شفاف سازی در امور مالی میدانیم.

  بدین منظور، حمایتهای مالی انجام شده، و مصارف آنها، بطور کامل در لحظه در سایت منعکس میگردد و برای تمامی مراجعین قابل مشاهده میباشد.

  امید است با فعالیتهای مفید و سازندۀ خود، به حمایت شما پاسخی شایسته دهیم.
از شما خوانندگان گرامی خواهشمندیم که از طریق بخش عضویت در خبرنامه در خبرنامۀ سایت espeak.ir عضو شوید تا از آخرین تغییرات، بروزرسانی، ترفندها،، و آموزشهای نرم افزار eSpeak فارسی برای کامپیوتر و گوشیهای موبایل Android مطلع شوید. یا یک ایمیل خالی به آدرس espeakfarsi+subscribe@googlegroups.com ارسال فرمایید، تا ترتیب عضویت شما در خبرنامه سایت گروه برنامه نویسی eSpeak فارسی داده شود.

هشدارها و مجوزها:

 • توجه! تمامِ حقوقِ قانونی افزونۀ eSpeak برای مرورگر chrome از سال ۲۰۱3 میلادی متعلق به امیرحسین نوابی و گروه برنامه نویسی ایسپیک فارسی می باشد.
 • سایت گروه برنامه نویسی ایسپیک فارسی به آدرس http://www.espeak.ir در حال حاظر تنها مرجعی است که برنامه نویسان و توسعه دهندگان eSpeak فارسی مطالب مربوط به این پروژه را در آن مستقیما به زبان فارسی منتشر می کنند.
 • افزونۀ eSpeak برای مرورگر chrome تحت مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 منتشر می گردد. این لایسنس در سراسر دنیا از نرم‌افزار‌های متن‌باز که انتشار و استفاده از آنها کاملا رایگان است حمایت می‌کند. دولت جمهوری اسلامی ایران نیز این مجوز را به رسمیت می شناسد. توجه داشته باشید تغییر در کد و انتشار نرم افزارهایی که تحت این مجوز منتشر می شوند تحت ضوابطی خاس است که در این مجوز بین المللی ذکر گردیده است و تخطی از مفاد آن پیگرد قانونی را برای نقض کنندگان در پی خواهد داشت. از این رو ترجمۀ فارسی غیر رسمی آن را در سایت خود قرار داده ایم، تا کاربران از محدودۀ حقوق خود مطلع باشند، و نقض کنندگان حقوق این پروژه ها آگاه شوند که قانون از پروژه های کدِ باز حمایت کرده و ما با هر گونه نقض این مجوز بشدت برخورد می کنیم. برای مطالعۀ ترجمه فارسی اینجا را کلیک کنید.

برخی از الزامات مجوز GPL GNU Licence v3.0 عبارتند از:

 • تصاحب یا مخدوش کردن، حقوق معنوی پدید آورنده یا آورندگان یک محصول یا یک اثر بر اساس مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 در سراسر دنیا، و در داخل ایران بر اساس قانون حمایت از حقوق معنوی پدیدآورندگان در قوانین جمهوری اسلامی ایران پیگرد قانونی خواهد داشت.
 • توجه! افزونۀ eSpeak برای مرورگر chrome تحت مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 منتشر می گردد. لذا استفاده از آن بشرط استفاده های غیر تجاری و غیر نظامی کاملا آزاد و رایگان است.
 • بر اساس مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 هر گونه تغییر در کد منبع برنامه ای که به نام افزونۀ eSpeak برای مرورگر chrome شناخته می شود، باید با اطلاع مالکان معنوی این پروژه انجام شود.
 • هر گونه فروش کد منبع و بهره برداری غیر مجاز از پروژه افزونۀ eSpeak برای مرورگر chrome پیاده سازی تکنیکهای قفل گذاری، رمزنگاری و حتی افزودن پسورد به کد منبع فشرده شدۀ آن نیز بر اساس مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 در سراسر دنیا جرم محسوب می گردد.
 • بر اساس مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 هر برنامه ای که در آن، از تمامی یا حتی بخشی از کد منبع افزونۀ eSpeak برای مرورگر chrome استفاده شده باشد نیز باید تحت مجوز جهانی "GNU GPL V3" منتشر شود و انتشار کد منبع آن برنامه اجباری می باشد. انتشار آن برنامه تحت هر لایسنس دیگری پیگرد قانونی خواهد داشت.

با تشکر، گروه برنامه نویسی eSpeak فارسی