صدای ای‌اسپیک فارسی به همراه زبانهای غیر انگلیسی


لینکهای مرتبط:

معرفی صدای فارسی به همراه زبانهای دیگر )ب غیر از انگلیسی(

این فایلها برای دوستانی که زبانهای دیگری همچون آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی را مطالعه می کنند یا می آموزند، و نیاز دارند که زبان فارسی را به همراه زبانهای مذکور بخوانند، تهیه شده است. تا این عزیزان مرتب نیازمند تغییر Voice در NVDA خود نباشند.
و در صورت تقاضای کاربران می توانیم زبانهای دیگری را که ایسپیک قادر به خواندن آنها است به این لیست اضافه کنیم.
توجه! تا زمانی که این صدا ها را انتخاب کرده اید NVDA شما تمامی متون با حروف لاتین را به زبان انتخاب شده مثلا فرانسوی می خوانَد حتی اگر انگلیسی باشند. برای اینکه NVDA مانند قبل متون با حروف لاتین را به زبان انگلیسی بخواند باید صدای "Persian+English" را انتخاب کنید.

نصب این زبانها:

1. زبان مورد نظر خود را از لیست آنها که در مرکز دانلود موجود است انتخاب و دانلود کنید.
2. فال دریافتی را در مسیری که NVDA را نصب کرده اید یا در جایی که نسخۀ قابل حمل آن را نگهداری می کنید. در پوشۀ C:\Program Files (x86)\NVDA\synthDrivers\espeak-data\voices\asia\ کپی کنید.
3. با فشردن دکمه های Insert + Q یا با انتخاب گزینۀ خروج (exit) از منوی NVDA که با فشردن دکمه های Insert + N باز می شود، NVDA خود را بسته و مجددا باز کنید.
4. با فشردن دکمه های Insert + CTRL + V یا بوسیلۀ انتخاب گزینۀ )تنظیمات صدا" ("Voice Settings") از منوی NVDA پنجرۀ تنظیمات صدا را باز کرده و با فشردن دکمه های مکاننمای بالا یا پایین از لیست صداها (Voice) برای مثال صدای "Persian+French" که فارسی و فرانسوی می خوانَد، یا هر زبان دیگری که شما کپی کرده بودید انتخاب کنید.
موفق باشید.

چه کاری برای کمک به پروژه ایسپیک فارسی می توانم انجام بدهم؟

اگر علاقمند هستید تا در بهبود و گسترش برنامه خودتان ای‌اسپیک فارسی شرکت داشته باشید، می‌توانید از چند راه به کاربران ای‌اسپیک فارسی کمک کنید.

  • شما با استفاده و توصیه کردن اینگونه نرم افزارها به دوستانتان،، و همچنین معرفی و حمایت معنوی از گروه برنامه نویسی ایسپیک فارسی می توانید به این هدف کمک کنید.
  • اگر شما به قاعده خاصی در ساختار زبان فارسی برخورد کرده‌اید که در نگارش ای‌اسپیک از دید سازنده دور مانده است، پس از مطالعه بخش معرفی الگوریتم‌های ای‌اسپیک فارسی آن را از طریق بخش «تماس با ما» با برنامه نویسان پروژه، در میان بگذارید.
  • شما می‌توانید هنگامی که به واژه‌ای برخورد می‌کنید که ای‌اسپیک فارسی آن را اشتباه می‌خواند به این وب‌سایت مراجعه کرده، آن واژه و تلفظ درست آن را اضافه کنید. تا در انتشار بعدی فایل‌های فارسی این واژه به دیکشنری آن اضافه گردد تا تمامی کاربران از تلفظ صحیح آن واژه بهرمند شوند.
  • حمایت مالی از پروژه های متنباز نیز در پیشرفت و توسعه آنها تأثیر بسزایی دارد، زیرا انجام پروژه های اینچنینی نیز همانند سایر پروژه ها، در پاره ای موارد نیازمند صرف حضینه است. پس خواهش مندیم لطف خود را از ما دریق نفرمایید و پروژۀ eSpeak فارسی را حمایت مالی کنید.
از شما خوانندگان گرامی خواهشمندیم که از طریق بخش عضویت در خبرنامه در خبرنامۀ سایت espeak.ir عضو شوید تا از آخرین تغییرات، بروزرسانی، ترفندها،، و آموزشهای نرم افزار eSpeak فارسی برای کامپیوتر و گوشیهای موبایل Android مطلع شوید. یا یک ایمیل خالی به آدرس espeakfarsi+subscribe@googlegroups.com ارسال فرمایید، تا ترتیب عضویت شما در خبرنامه سایت گروه برنامه نویسی eSpeak فارسی داده شود.

هشدارها و مجوزها:

  • سایت گروه برنامه نویسی ایسپیک فارسی به آدرس http://www.espeak.ir در حال حاظر تنها مرجعی است که برنامه نویسان و توسعه دهندگان eSpeak فارسی مطالب مربوط به این پروژه را در آن مستقیما به زبان فارسی منتشر می کنند.
  • توجه! ایسپیک تحت مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 منتشر می گردد. این لایسنس در سراسر دنیا از نرم‌افزار‌های متن‌باز که انتشار و استفاده از آنها کاملا رایگان است حمایت می‌کند. دولت جمهوری اسلامی ایران نیز این مجوز را به رسمیت می شناسد. توجه داشته باشید تغییر در کد و انتشار نرم افزارهایی که تحت این مجوز منتشر می شوند تحت ضوابطی خاس است که در این مجوز بین المللی ذکر گردیده است و تخطی از مفاد آن پیگرد قانونی را برای نقض کنندگان در پی خواهد داشت. از این رو ترجمۀ فارسی غیر رسمی آن را در سایت خود قرار داده ایم، تا کاربران از محدودۀ حقوق خود مطلع باشند، و نقض کنندگان حقوق این پروژه ها آگاه شوند که قانون از پروژه های متن باز حمایت کرده و ما با هر گونه نقض این مجوز بشدت برخورد می کنیم. برای مطالعۀ ترجمه فارسی اینجا را کلیک کنید.

برخی از الزامات مجوز GPL GNU Licence v3.0 عبارتند از:

  • توجه! ایسپیک تحت مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 منتشر می گردد. لذا استفاده از آن بشرط استفاده های غیر تجاری و غیر نظامی کاملا آزاد و رایگان است.
  • بر اساس مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 هر گونه تغییر در کد منبع برنامه ای که به نام ایسپیک شناخته می شود، باید با اطلاع مدیران پروژه ایسپیک انجام شود.
  • هر گونه فروش کد منبع و بهره برداری غیر مجاز از پروژه ایسپیک یا پیاده سازی تکنیکهای قفل گذاری، رمزنگاری و حتی افزودن پسورد به کد منبع فشرده شدۀ آن نیز بر اساس مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 در سراسر دنیا جرم محسوب می گردد.
  • بر اساس مجوز جهانی GPL GNU Licence v3.0 هر برنامه ای که در آن، از تمامی یا حتی بخشی از کد منبع ایسپیک استفاده شده باشد نیز باید تحت مجوز جهانی "GNU GPL V3" منتشر شود و انتشار کد منبع آن برنامه اجباری می باشد. انتشار آن برنامه تحت هر لایسنس دیگری پیگرد قانونی خواهد داشت.

با تشکر، گروه برنامه نویسی ای‌اسپیک فارسی